REKONŠTRUKCIA

Prechod na tepelné čerpadlo vzduch-voda

Ak ste sa rozhodli vymeniť staré kúrenie za nový a efektívnejší systém, ako je tepelné čerpadlo vzduch-voda ESTIA, je potrebné bližšie sa pozrieť na súčasný systém. Ak už vlastníte systém na ohrev teplej vody, nevyhnete sa tomu, aby ste sa zaoberali prvkom prenášajúcim teplo. Rozhodujúci faktor je tu potrebná prívodná teplota, teda teplota vody vo vykurovacom okruhu. Pri zariadeniach ESTIA Split Hydrobox sú možné prívodné teploty až do +65 °C, a preto sa dajú kombinovať s rôznymi spotrebičmi.

 

Podlahové/plošné vykurovanie

Prívodné teploty sú medzi 25 °C a
 40 °C. Ideálna teplota pritom závisí 
od konštrukčných daností, ako je materiál podlahy, izolácia atď. a osobných preferencií bývajúcich.

Radiátory/vykurovacie telesá

V závislosti od veku a typu konštrukcie sa tu vyžadujú prívodné teploty od 35 °C do 60 °C. Aj tu závisí okrem iného od priestorových podmienok, ako sú veľkosť priestoru, počet vykurovacích telies, izolácia, osobná komfortná teplota atď.

Zariadenia fan-coil

Z pohľadu funkčného princípu sú podobné ako klimatizačné systémy. Pomocou nich je možné vykurovať a chladiť miestnosť. Dajú sa prevádzkovať so širokým rozsahom prívodných teplôt, a preto sa hodia na množstvo oblastí použitia.

Z čoho sa skladá tepelné čerpadlo vzduch-voda

 
vonkajšia jednotka

Dimenzie a hlučnosť závisia od vykurovacieho, resp. chladiaceho výkonu. Inštalácia prebieha jednoducho a rýchlo pri dodržaní miestnych nariadení.

 
 
vnútorná jednotka

Na zmenu kúrenia sa mimoriadne dobre hodí vnútorná jednotka hydrobox. S rozmermi (V x Š x H) 72,5 x 45 x 23,5 cm je možná montáž vnútornej jednotky hydrobox aj v malých priestoroch. Vďaka nízkej hmotnosti len 27 kg sa dá jednoducho zvládnuť montáž na stenu a zostáva veľa voľnej plochy pre väčší úložný priestor.

 
ovládanie

Všetky systémy ESTIA majú integrovaný ovládací panel. Vďaka rozšíreniu WiFi modulu môžete svoje vzduchové tepelné čerpadlo ovládať z ľubovoľného miesta prostredníctvom aplikácie TOSHIBA AC Controll. Po montáži doplnkového káblového diaľkového ovládača v dome sa dá takisto ovládať lokálne, napr. z obývacej izby.