NOVOSTAVBA

Nový dom s tepelným čerpadlom vzduch-voda

Vykurovanie s tepelným čerpadlom vzduch-voda ESTIA patrí k najekologickejším a najvýhodnejším možnostiam vykurovania. Práve to ponúka od začiatku plánovania kúrenia tepelným čerpadlom v novom dome množstvo voľnosti. Nie je potrebné plánovať miesto na sklad paliva a všetky potrebné vedenia kúrenia teplou vodou je možné zohľadniť priamo pri plánovaní stavby. ESTIA All in One umožňuje kúrenie a prípravu úžitkovej vody v jednom zariadení a hodí sa veľmi dobre pre všetky moderné vykurovacie okruhy s nízkymi prívodnými teplotami.

 

Podlahové/plošné vykurovanie

Prívodné teploty sú medzi 25 °C a 
40 °C. Ideálna teplota pritom závisí 
od konštrukčných daností, ako je materiál podlahy, izolácia atď. a osobných preferencií bývajúcich.

Radiátory/vykurovacie telesá

V závislosti od veku a typu konštrukcie sa tu vyžadujú prívodné teploty od 35 °C do 60 °C. Aj tu závisí okrem iného od priestorových podmienok, ako sú veľkosť priestoru, počet vykurovacích telies, izolácia, osobná komfortná teplota atď.

Zariadenia fan-coil

Z pohľadu funkčného princípu sú podobné ako klimatizačné systémy. Pomocou nich je možné vykurovať a chladiť miestnosť. Dajú sa prevádzkovať so širokým rozsahom prívodných teplôt, a preto sa hodia na množstvo oblastí použitia.

Z čoho sa skladá tepelné čerpadlo vzduch-voda

 
vonkajšia jednotka

Dimenzie a hlučnosť závisia od vykurovacieho, resp. chladiaceho výkonu. Inštalácia prebieha jednoducho a rýchlo pri dodržaní miestnych nariadení.

 
 
vnútorná jednotka

Na zmenu kúrenia sa mimoriadne dobre hodí vnútorná jednotka hydrobox. S rozmermi (V x Š x H) 72,5 x 45 x 23,5 cm je možná montáž vnútornej jednotky hydrobox aj v malých priestoroch. Vďaka nízkej hmotnosti len 27 kg sa dá jednoducho zvládnuť montáž na stenu a zostáva veľa voľnej plochy pre väčší úložný priestor.

 
ovládanie

Všetky systémy ESTIA majú integrovaný ovládací panel. Vďaka rozšíreniu WiFi modulu môžete svoje vzduchové tepelné čerpadlo ovládať z ľubovoľného miesta prostredníctvom aplikácie TOSHIBA AC Controll. Po montáži doplnkového káblového diaľkového ovládača v dome sa dá takisto ovládať lokálne, napr. z obývacej izby.